Projekt (nielen) na sladké a rýchle sny

Rozprávkovanie je projekt, ktorý sa zrodil už v roku 2014.  Vtedy bolo semienko zasiate, ale klíčiť začalo až teraz. Pamätám si, ako som ležala v posteli, uspávala svojho vtedy dvojročného syna (vypľutá po celodennom kolotoči povinností) a on chcel rozprávku. Žiaľ, ani jednu z tých, ktoré už poznal. Chcel nejakú novú. Ideálne takú o „spievajúcom levovi.“  Moja myseľ nevedela vyprodukovať ani jednu plynulú vetu. A vtedy som zatúžila po pomoci. Konkrétne po stránke, kde by som našla vhodné rozprávky. Niečo, čo ho pobaví, poteší a (úprimne) najmä uspí. 🙂 Lenže to bolo ako hľadať ihlu v kope sena. Buď boli rozprávky dlhé, na pokračovanie, alebo nás proste nezaujali. Už vtedy som si povedala, že by bolo skvelé nájsť rozprávky na dobrú noc na jednom mieste. Na stránke, kde sa bude dať nájsť rozprávku rýchlo podľa kľúčového slova, prečítať ju alebo ju prehrať (ak už aj hlas dochádza). Rozprávku, ktorá bude mať optimálnu dĺžku, tak cca do 5-6 min (čítať 10 minút som už niektoré noci naozaj nevládala). A tak som si takú stránku urobila. Keď ich moja kolegyňa a kamarátka Zuzka čítala, dostala nápad. Presvedčila ma, že by bola škoda, keby boli len materiálom na uspávanie. K mnohým dorobila kreatívne úlohy a dala im nový rozmer. A tak máme rozprávky, ktoré môžete využiť na uspávanie, ale aj rozvíjanie slovnej zásoby, vedomostí či počúvania s porozumením.

Pre deti i dospelých

Hoci je už syn starší, rozprávky má stále rád, rovnako ako aj dcérka. Majú aj svoje obľúbené, ktoré som vymyslela a rozprávam ich stále dokola (tzv. bestsellery:D). Určite ich máte aj vy- bolo by škoda, keby sa rozplynuli v tmavej noci a nikdy neuzreli svetlo sveta. Rodičia sú totiž najkreatívnejší ľudia, akých poznám. Dokážu si vymyslieť rozprávku aj o zhnitej hruške, len aby svoje deti potešili (a uspali, na to nezabúdajme- možno aj v opačnom poradí). Preto je tu naše rozprávkovanie- ponúkame vám rozprávky na rýchlu noc (čítate správne, dobrú si prajeme tiež, ale najmä rýchlu :D). Zároveň chceme uverejniť tie vaše- práve tie, ktoré ste v núdzi vymysleli a oni sa ujali. A potešia ďalšie ospalé deti 🙂 (viac v sekcii Ako nám poslať rozprávku).

Ako web vznikal, začali prúdiť nápady. Spolu so Zuzkou, ktorá je špeciálna pedagogička a logopedička, sme sa rozhodli rozprávkový web rozšíriť o podcasty, články, tipy jednoducho všetko, čo sa zíde (nielen) rodičom.  Náš zámer je pomôcť rodičom, ale aj deťom, s ktorými neraz riešime „neriešiteľné“ situácie, a to nielen tie výchovné a školské. Aby všetko nakoniec dobre dopadlo.

Naše tvorivé workshopy

Keďže obe pracujeme profesionálne s deťmi a venujeme sa vzdelávaniu, našli sme priestor, ako naše Rozprávkovanie prepojiť s rozvíjaním detskej fantázie, vedomostí, čitateľských zručností a zábavy. Už čoskoro budú môcť aj vaše deti vstúpiť do sveta našich rozprávok a užiť si s nami kreatívne popoludnia.

Ako nás podporiť

Ak sa vám naše rozprávky a podcasty páčia a chcete, aby sme pre vás mohli tvoriť ďalšie, podporte nás, prosím, na náš účet formou daru. Suma, ktorú nám pošlete, je len na vás.

č. účtu IBAN:  SK39 8360 5207 0042 0818 2382

Aj vďaka tomu budeme môcť náš rozprávkový svet zveľaďovať.

Ďakujeme!